ВОСКОВІ МОДЕЛІ АБО ВОСКОВКИ

ВОСКОВІ МОДЕЛІ АБО ВОСКОВКИ

Більшість ювелірних виробів виготовляється на основі моделі з воску. Так роблять кільця, ланцюги, браслети і навіть для дрібних деталей використовують еталонні зразки, наприклад, моделі замків, карабінів і закінчень для шнурів.

ЯК ОБИРАТИ ВОСКОВКИ?
Будь-ювелір перш, ніж купити восковки повинен уважно ознайомитися з ними, тому як найменший шлюб, призведе до того, що готовий виріб буде зіпсовано. Чималу роль відіграє і якість воску. Він повинен бути міцний, еластичний і твердий, щоб майстер міг створити складні елементи, які не розкришаться. Важливо також як себе буде вести віск під час виготовлення ливарної форми. Дійсно хороший матеріал швидко плавиться і не залишає після себе золу.

ВИДИ ВОСКУ.
Буває багато різновидів воску, кожен з них має своє призначення. Одні склеюють деталі, інші допомагають ремонтувати еталон, створити цікаві фактури. М'який еластичний віск необхідний для виготовлення тонких елементів і дроту. Для об'ємних виробів потрібен віск з сильною усадкою. Існують також водорозчинні види воску для роботи зі складними видами заготовок.

Основний вид воску, що використовується для виробів в тиражах, називається інжекційним. Він виготовляється з натурального і штучного воску. Також до основного складу додаються деякі речовини, які допомагають поліпшити фізичні властивості матеріалу: зробити його в'язким, пружним, тягучим.

Сумлінний виробник восковки не повинен нехтувати і терміном придатності сировини. Згодом з воску можуть випаровуватися летючі речовини, які сильно вплинуть на його якість. Колір інжекційного воску на його фізичні властивості не впливає. Хоча деякі виробники фарбують окремі види воску різними кольорами. У різних марок прив'язка кольору до певного виду сировини може відрізнятися.

ЯК ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВОСКОВІ МОДЕЛІ?
Саму восковку можна використовувати в одиничному екземплярі або виготовляти блоки з них («воскові ялинки»). Блоки застосовуються для масового виробництва, щоб заощадити час на виготовлення і кількість формомаси. Для того, щоб зробити воскову ялинку, восковки припаюються стрижнями до центрального литника.

Самі воскові моделі потрібні для того, щоб виготовити ливарну форму. Для цього їх встановлюють в сальні опоки, що заливаються вогнетривкою сумішшю на основі гіпсу. Після того як склад трохи підсохне, його ставлять в піч. Загартувавшись від високої температури, суміш стане міцною і міцною, а всередині неї виникне порожнину потрібної форми, яку створить витопився віск.

Далі форма заповнюється гарячим рідким металом під дією відцентрових сил або вакуумним методом, щоб витягти непотрібні бульбашки повітря з маси. Коли метал охолоне, його витягають з форми, промивають, чистять, полірують, відправляють на збірку при необхідності.

 

Джерело: SKY SYSTEMS